Month: Νοέμβριος 2020

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟ

αγαπητοί  γονείς

Κάθε Τρίτη  από 14:10 έως 17:20  υπάρχει η δυνατότητα  να παρασχεθεί  σε μαθητές και γονείς συμβουλευτική εξ αποστάσεως παρέμβαση από την ψυχολόγο και την κοινωνική λειτουργό του σχολείου σε μαθητές που το έχουν ανάγκη.

Παρακαλούνται οι γονείς που ενδιαφέρονται  να επικοινωνήσουν  τηλεφωνικά με τον δ/ντή του σχολείου ώστε να τους δοθούν οδηγίες για τον τρόπο και την ακριβή  ώρα επικοινωνίας

ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΣΥΧΝΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ ΤIΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΔΙΚΤΥΑΚΟ ΤΟΠΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ.

ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

αγαπητοί  γονείς

Κατά την  πρώτη μέρα της εξ αποστάσεως  εκπαίδευσης     παρατηρήθηκαν πολλά προβλήματα τα οποία οφείλονται κυρίως στη  δυσλειτουργία της πλατφόρμας  WEBEX   .

Ελπίζουμε   σήμερα να βελτιωθεί η κατάσταση και  να αποφευχθεί  η ταλαιπωρία   μαθητών ,γονέων και εκπαιδευτικών.

Όλοι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου συνεχίζουμε την  προσπάθεια  και θα είμαστε δίπλα στους μαθητές μας για όσο διάστημα χρειαστεί , λαμβάνοντας  υπόψη  πως κάποια από τα προαναφερόμενα  προβλήματα πρέπει να επιλυθούν από τους αρμόδιους φορείς το συντομότερο.

ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: Αν έχει  αλλάξει η  ηλεκτρονική σας διεύθυνση  (email)   να ενημερώσετε άμεσα τον υπεύθυνο εκπαιδευτικό του τμήματος ώστε να σας αποστείλει  τους αναγκαίους συνδέσμους  (link)  για την  τηλεκπαίδευση  .   Επίσης  μπορείτε  να  μας ενημερώσετε  στο  email  του σχολείου.

Στην   ΕΡΤ2    συνεχίζεται το πρόγραμμα εκπαιδευτικής τηλεόρασης.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

αγαπητοί  γονείς

Bιώνοντας και πάλι μια δύσκολη κατάσταση ευχόμαστε   να είστε καλά εσείς   και  τα   αγαπημένα σας πρόσωπα.

Όπως ήδη γνωρίζετε αναστέλλεται η λειτουργία των σχολείων  μέχρι τις 30/11/2020.

Η εξ αποστάσεως   σύγχρονη εκπαίδευση θα αρχίσει να πραγματοποιείται από την   Τετάρτη   18/11/2020 καθημερινά από τις  14:10 έως  17:20.

Οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί των τμημάτων θα επικοινωνήσουν μαζί σας  για να σας γνωστοποιήσουν  έγκαιρα το πρόγραμμα και τους αναγκαίους συνδέσμους ( link) για την παρακολούθηση των μαθημάτων.

Από  αύριο 16/11/2020    ώρα 09:00  στην  ΕΡΤ2    θα υπάρχει πρόγραμμα εκπαιδευτικής τηλεόρασης.

Το  εκπαιδευτικό προσωπικό   του σχολείου θα καταβάλλει κάθε προσπάθεια για την επίλυση τυχόν προβλημάτων που θα προκύψουν. Σε  αυτή τη δύσκολη κατάσταση όπως έγινε και στο περσινό κλείσιμο  ζητάμε τη συνεργασία και την κατανόησή σας ώστε να σταθούμε δίπλα σε  όλους τους μαθητές μας.

Tο πρόγραμμα της εκπαιδευτικής τηλεόρασης στην ΕΡΤ2

ΔΕΥΤΕΡΑ 16/11/2020

09:00 ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ W
– Γλώσσα Α’ – Β’: Σύμφωνα που μπερδεύονται (Φ-Θ)